"Pierwsza pomoc to życia moc" Szkolny Klub Wiewiórki PCK - rok szkolny 2023/2024 Archiwum

Szkolny Klub Wiewiórki PCK - rok szkolny 2023/2024

Olimpiada Zdrowia PCK

Nasza szkoła wzięła udział w Olimpiadzie Zdrowia PCK. Etap szkolny wygrała uczennica klasy 7c, Barbara Karpińska.

Kolejny etap to zmagania na poziomie rejonowym i nasza reprezentantka zajęła zaszczytne II miejsce.

Ogromne gratulacje!

Osoba koordynująca i przygotowująca uczennicę: Arleta Rojowska

A poniżej fotorelacja:

W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 odbywały się zajęcia w ramach Klubu "Wiewiórki PCK"
i realizacji innowacji pedagogiczne "Pierwsza pomoc to zycia moc".

Innowacja realizowana jest 3 rok szkolny. Od 3 lat również współpracujemy z bydgoskim oddziałem PCK.

Zajęcia obejmują tematykę poruszoną w programach PCK:

"Dziel się uśmiechem"

"Ratowniczek pomaga Ci pomagać"

"Superwiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby".

Na zajęciach w ramach programu "Ratowniczek pomaga Ci pomagać" dzieci poznają numery alarmowe, zasady wzywania pomocy, zachowania w sytuacjach konkretnych zagrożeń i wypadków.

Program ten zakłada także naukę resuscytacji krążeniow- oddechowej:

Nie brakuje na naszych zajęciach praktycznych ćwiczeń w bandazowaniu i opatrywaniu ran: